Masszázs gyógyító hatása

 

Reumás betegségek


A javallatok legfontosabb és legszélesebb területét képezik. E betegségnél fellépő fajdalom és a szöveti elváltozások jól befolyásolhatók masszírozással. Sok esetben a masszázs hatására alábbhagy a fajdalom. A nagy ízületek arthrózisánál gyakran csak a masszírozással érünk el hosszabb távú fájdalomcsillapítást. Herbert Krauss szerint a "lágyrész reumaizmus" leghatékonyabb gyógymódja a masszírozás.

Neurológiai betegségek

Az indikációk közül a perifériás bénulás kezelése kiemelhető. A masszázs érintett izomzat atrófiájának és az egészséges oldal kontraktúrájának, feszességének megelőzésében segít. Centrális bénulás esetében a masszírozás hatása csekély. Azonban az érintett végtag kirázásával a spasztikus izmok lazulhatnak, ezzel a mozgásterápia könnyebben elvégezhető.

Poszttraumás és posztoperatív kórképek

A végtagok sérüléseinél, vagy mozgás szervrendszerében végzett műtétek után az időben elkezdett, óvatosan végzett masszírozás jelentősen lecsökkentheti a gyógyulás időtartalmát. Vérömlenyek, zúzódások kezelése is csökkenti a panaszokat. Kötések, gipszrögzítések utáni masszírozás hatására javul a vérátáramlás, az atrofizált szövetek regenerálódnak.

Belgyógyászati betegségek

Szívbetegségek esetén a masszírozás hatására élénkülő perifériás keringés tehermentesíti a szívet. Hipertónia esetén a görcsösen feszült izomrészek fellazításával a mechanikai inger hatására kitágulnak perifériás arteriolák, így csökken a vérnyomás, és az általa kivágott egyéb panasz (fejfájás, szédülés stb.). Az indikáció között megemlíthető a pszicho vegetatív szindróma, mert a masszázs a neuro vegetatív idegrendszer is kedvezően befolyásolja.

 




reuma, reumatológus, derékfájás, hátfájás, lézerterápia, csontritkulás, osteoporosis, gyógytorna, lumbágó, fizikoterápia, akupunktúra, mágnesterápia, gyógymasszázs, relaxáció, svédmasszázs, reumás betegségek, neurológiai betegségek, poszttrauma, posztoperatív, belgyógyászat