Mágnesterápia

 

Történelmi előzmények

Maga a "mágnes" szó valószínűleg görög eredetű, eredetileg Magnes Lithos vagy magnéziai kő. Magnézia Görögországg egy része volt, ahol sok mágneskövet lehetett találni. A görög kifejezés később magnetára módosult a latin nyelvben.

A NASA irányítóközpontjában egy nap rejtélyes orvosi jelenségre lettek figyelmesek. A mindaddig tökéletes egészségi állapotban és testi kondícióban levő űrhajósok egyszercsak különös fáradtságra és gyengeségre kezdtek el panaszkodni néhány űrben töltött nap után. Valójában már az első űrutazásoknál kiderült, hogy az űrben eltöltött hosszabb idő kalciumveszteséget és izomgörcsöket okoz. Ez a friss felfedezés azonban az úrsikló program jövőjét fenyegette. A NASA tudósai hihetetlen tempóban kutatták ennek okát majd teljesen váratlan megoldásra leltek. Azt találták, hogy a Föld mágneses mezejének elhagyása következtében az űrhajósok teste rosszabbul és kisebb hatékonysággal kezdett működni. Válaszul mágneseket helyeztek el az űrruhákban és az űrhajókban.

Az ilyen események vezettek el odáig, hogy az orvosok gyanítani kezdték, hogy a környezeti mágneses mező csökkenése vagy hiánya kóros tünetek egész sorát okozhatja. Az elmúlt százötven év alatt a tudósok a Föld mágneses mezejének erőteljes csökkenését észlelték. Néhány kutató ezt a jelenséget az elmúlt két évszázad során lezajlott drámai mértékű iparosításának tulajdonítja. Mivel az emberek beton- és acélépítményekben laknak és dolgoznak és betonon járnak, a testük nem részesül a Föld természetes mágneses energiájából. A számítógépek, TV-képernyők, rádiók, radarok, háztartási gépek és a kocsinkban található elektromos berendezések hatása is csökkenti a mágnesesség erejét. Ilyenformán a Földön mindenki kisebb-nagyobb mértékben űrsikló-szindrómában szenved. Nemrégiben végzett kutatások kimutatták, hogy mágnesek alkalmazásával kompenzálni lehet a lecsökkent mágneses tér okozta hatásokat, ami komoly terápiás jelentőséggel bír. A mágnesek használata jobb közérzetet és egészségi állapotot eredményez. Alkalmazásuk eredményeként növekszik a test energiaszintje, csökken a fáradékonyság, hatékonyabbá válnak a gyógyulási folyamatok, valamint kisebb lesz az izületi gyulladások miatt fellépő fájdalom. Hogyan lehet mindezt megmagyarázni? Sok orvos és tudós kezdi már úgy gondolni, hogy a testnek van egy biomágneses rendszere, amely befolyásolja a vérkeringés, valamint az idegrendszer és a hormonális rendszer működését.

A tudomány még csak most kezdi felfedezni a mágnesek gyógyító erejét, történelmi tények mutatják, hogy ez a hatás már az ókor óta ismert volt. Már India tízezer évvel ezelőtt keletkezett ősi szent írásai a Védák is említik a betegségek mágneskövekkel történő kezelését. Kínában a Sárga Császár belgyógyászati parancsolatai néven ismert ősi kínai szöveg ír a mágnesek gyógyászati alkalmazásáról. Kleopátra egyiptomi királynő mágneseket viselt a homlokán, hogy lassítsa az öregedést és megőrizze a szépségét. Arra is vannak bizonyítékok, hogy az ókori görögök is alkalmazták a mágneses gyógyítást, amely hosszú ideig feledésbe merült, majd a tizenkilencedik században tért vissza a népi gyógyászatban. Amerikában a mágneses gyógyászat iránti érdeklődés a 90-es években kezdődött, mikor több profi futball és golfjátékos úgy nyilatkozott, hogy a mágneses eszközök helyrehozták folyamatos kellemetlenséget jelentő fájdalmaikat és sérüléseiket. Napjainkban a mágneses terápia valódi tudományos alappal bíró, hatékony gyógymódként az orvosok között is kezd egyre népszerűbbé válni.

A mágnesterápia alkalmazási területei

A tudomány eddigi tapasztalatai és mai állása szerint a mágnesterápiát az alábbi kórképek esetében érdemes alkalmazni

 

 

 

 

 

 

 

reuma, reumatológus, derékfájás, hátfájás, lézerterápia, csontritkulás, osteoporosis, gyógytorna, lumbágó, fizikoterápia, akupunktúra, mágnesterápia, gyógymasszázs